czwartek, 22 marca 2018

żywica

Na aledrogo 25L żywicy (Purolite C 100 E lub Indion 225 Na F) można wyrwać za 300zl. wiec jeszcze nie taka tragedia.No jasne, ze za maly. Ale sam podawalem cene za 25L zloza. A tu masz 40L. W tej cenie masz 40L zloza, najdrozszy element (glowica). Wszystko co potrzebujesz, to wieksza butla (roznica niewielka), i wiecej zywicy, a tej tak czy siak nie "wytoczysz"
Myślę że automatykę do płukania też można ugryźćNormalnie worek C100 w detalu to jakies 800-900PLN. Osobiscie takiej za 300 bym nie kupil. Po drugie 28L to na Twoja twardosc i zuzycie wody to strasznie malo. Pomysl o   regeneracji. Przy 28L to pewnie mialbys regeneracje codziennie. Niby OK, ale jakbys mial regeneracje chocby co 2 dzien, to bys zaoszczedzil pewnie kilkadziesiac metrow3 popluczyc rocznie! A to jest koszt sciekow. Do tego koszt soli.
Jasne, ze mozna samemu zbudowac taka glowice automatyczna. Tylko po co wywazac otwarte drzwi. Nie zrobisz tego w pol godziny i nie zrobisz tego lepiej niz gotowe rozwiazania.
Ale ta reszta to juz niewiele bo zostaje w zasadzie zbiornik filtra, i zbiornik na solanke.. Nawet nowy zbiornik taki jak sie stosuje do filtrow, to nieduzy koszt, pewnie z 500PLN. Uzywanych glowic nigdy nie widzialem. ALe tez nie szukalem bo nie mam takiej potrzeby.
Czemu nie probujesz wyrywac na allegro gotowego filtra w dobrej cenie. Takie z 40L C100 wisza tam wszak za <2000PLN?Te 4-5 tyś złotych wyglądają sensownie ale od warunkiem, że firma oferująca "odrobiła lekcje"
Zwykły zmiękczacz z 40 czy nawet 50 litrami złoża nie poradzi sobie z wydajnością.
25 osób potrzebuje generuje, zgaduję, 6-10 m3/h
Tymczasem zwykły zmiękczacz daje maksymalnie 2m3/h
Przewaga drugiego rozwiązania jest taka, że głowica mogą regenerować się naprzemiennie dzięki czemu zawsze będzie płynęła woda zmiękczona.
Również w czasie awarii jednej, zawsze zostanie druga

Jeśli chodzi o żywicę Indion 225 Na F za 300 zł to cena wydaj się lekko wygórowana
Rozwiązania są dwa, albo jedne duży zmiękczacz np. 100 litrów złoża z głowicą z przyłączem 1,5 cala (Clack WS1.5 EI - nominalnie 13,6 m3/h)
Albo dwa mniejsze zbiorniki z dwoma "normalnymi" głowicami połączone równolegle np: WS1 CI Twin Alternatin (nominalnie 2x6,1 m3/h)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz